מגדל בבל

מגדל בבל

מטרות:

# הקניית כלים לניתוח קבוצות.

# יצירת שפה משותפת.

# הגדרת הרעיון של קבוצה אינטימית.

מהלך:

1. בתחילת הק' כל אחד מקבל בכניסה מעטפה בה כתובה לו מגבלה בתקשורת(ראה נספח).

2.לכל אחד יש דקה- שתיים לחשוב על שני דברים שהוא הכי אוהב\ הכי קשור אליהם מהבית\ חדר שלו, ועל שני דברים שהוא היה מוסיף אליהם. כותבים על פתק והמדריך אוסף. (לא מדברים על זה)

3. יש לקבוצה 7-10 דקות להכניס לנייר עיתון מגדל שבו יהיה מה שכל אחד כתב. במגדל חייב להיות סלון, מטבח, שירותים, חצר וקומפוסטר.

רגע! שנייה, עוד על תתחילו קודם תפתחו את המעטפות עם המגבלות!

או קיי? יאללה תתחילו.

4. בסוף הזמן מספרים להם את סיפור מגדל בבל(יש בנספח את הטקסט המקורי אבל אני לא בטוח שכדאי להקריא אותו, זה קצת מתיש.) בגדול מה שקרה זה שפעם כולם היו מדברים באותה שפה והיו ככה באותו ראש. דיברו ביניהם "הָבָה נִבְנֶה לָנוּ עִיר וּמִגְדָל וְראשׁוֹ בַשָמַיִם". הם שאפו למהות נכספת, להכי גבוה שיש, להגיע לאלוהים. אלוהים לא כל כך התלהב מהעניין, הוא בלל את שפתם והם איבדו את השפה המשותפת שהיתה להם.

וַיְהִי כָל הָאָרֶץ שָפָה אֶחָת וּדְבָרִים אֲחָדִים. וַיְהִי בְנָסְעָם מִקֶדֶם וַיִמְצְאוּ בִקְעָה בְאֶרֶץ שִנְעָר וַיֵשְׁבוּ שָם. וַיאמְרוּ אִישׁ אֶל-רֵעֵהוּ, הָבָה נִלְבְנָה לְבֵנִים וְנִשְרְפָה לִשְרֵפָה; וַתְהִי לָהֶם הַלְבֵנָה לְאָבֶן וְהַחֵמָר הָיָה לָהֶם לַחמֶר. וַיאמְרוּ, הָבָה נִבְנֶה לָנוּ עִיר וּמִגְדָל וְראשׁוֹ בַשָמַיִם, וְנַעֲשֶה לָנוּ שֵם פֶן נָפוּץ עַל פְנֵי כָל הָאָרֶץ. וַיֵרֶד יְהוָה לִרְאות אֶת הָעִיר וְאֶת הַמִגְדָל אֲשֶר בָנוּ בְנֵי הָאָדָם. וַיּאמֶר יְהוָה, הֵן עַם אֶחָד וְשָפָה אַחַת לְכֻולָם וְזֶה, הַחִלָם לַעֲשׂוֹת; וְעַתָה לא יִבָצֵר מֵהֶם כל אֲשֶר יָזְמוּ לַעֲשׂוֹת. הָבָה נֵרְדָה וְנָבְלָה שָם שְפָתָם אֲשֶר לא יִשְמְעוּ אִישׁ שְׂפַת רֵעֵהוּ. וַיָפֶץ יְהוָה אֹתָם מִשָם עַל פְנֵי כָל-הָאָרֶץ וַיַחְדְלוּ לִבְנת הָעִיר. עַל כֵן קָרָא שְׁמָהּ בָבֶל, כִי שָם בָלַל יְהוָה שְפַת כָל הָאָרֶץ, וּמִשָם הֱפִיצָם יְהוָה, עַל-פְנֵי כָל-הָאָרֶץ".

פוסט זה פורסם בקטגוריה הציר הקבוצתי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s